Więcej o hiperbarii

Strona główna   >   Artykuły  >  Więcej o hiperbarii

Spowolnienie procesu starzenia

Terapia tlenowa wykorzystywana jest między innymi w medycynie estetycznej. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Regeneruje nabłonek i tym samym wspomaga gojenie ran po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej.

Hiperbaryczna komora tlenowa znana jest także w świecie show biznesu, w którym bywa nazywana „kapsułą młodości”. Sesje w komorze poprawiają kondycję skóry, m.in. zapobiegając powstawaniu zmarszczek i wygładzając już istniejące.

Więcej tlenu w jednym litrze surowicy – w naturalnych warunkach w jednym litrze surowicy krwi rozpuszcza się do 3 mililitrów tlenu. W przypadku tlenoterapii hiperbarycznej wykorzystującej stuprocentowy tlen ilość ta zwiększa się do 50 mililitrów tlenu na jeden litr surowicy.

Jakim konkretnym korzyściom sprzyja korzystanie z komór hiperbarycznych?

  • Lepsze przenikanie tlenu do tkanek – warunki podwyższonego ciśnienia powodują lepsze przenikanie tlenu przez ściany komórkowe tkanek, co zmniejsza ich bariery fizjologiczne. Tlen dociera nawet tam, gdzie zwykle jest go dużo mniej, w tym do miejsc po urazach, zakażeniach czy przeszczepach. Przenika zarówno do czerwonych krwinek, jak i do osocza, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz układu limfatycznego.
  • Szybkie pozbywanie się toksyn z organizmu – terapia hiperbaryczna to nie tylko leczenie, ale i oczyszczanie organizmu. Pomaga w usunięciu toksyn pochodzących np. z papierosów, co ułatwia rzucanie palenia. Pacjent pozbywa się też innych substancji toksycznych, co wpływa na poprawę pracy m.in. układu oddechowego 
  • Poprawa sprawności seksualnej i zwiększenie koncentracji oraz zapamiętywania – dzięki poprawie krążenia krwi oraz usunięciu toksyn z ciała zauważalna jest poprawa sprawności seksualnej pacjentów poddawanych tlenoterapii. Zwiększa się też u nich zdolność zapamiętywania treści i koncentracji na konkretnych zadaniach.

Zobacz również...

Evmedicus
TERAPIA HIPERBARYCZNA

Evmedicus
TERAPIA HIPERBARYCZNA

Gdzie jesteśmy?