Więcej o hiperbarii

Strona główna   >   Artykuły  >  Więcej o hiperbarii

Polepszenie zdrowia

Tlen to naturalny doping dla organizmu. Jego prozdrowotne działanie docenili już sportowcy i gwiazdy show biznesu. Sesje w komorze hiperbarycznej dają także doskonałe rezultaty w leczeniu chorób dermatologicznych, ortopedycznych i neurologicznych. Wykorzystywane są w profilaktyce antynowotworowej, leczeniu dzieci z autyzmem i w chorobie Alzheimera. Zalety i zakres zastosowania terapii tlenowej można by mnożyć.

Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej to nowoczesna metoda odnowy i regeneracji organizmu. Dla niektórych jednostek chorobowych to podstawowa forma terapii, dla innych wspomagająca. Często wykorzystywana jest także, jako alternatywa dla tradycyjnego leczenia – wszędzie tam, gdzie inne metody zawodzą.

Terapia tlenowa to metoda terapeutyczna, polegająca na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia . Nasycony tlenem organizm intensywnie regeneruje komórki i odnosi korzyści, których osiągnięcie nie byłoby możliwe poprzez żaden inny rodzaj terapii

O terapii czystym tlenem powinny też pomyśleć osoby, walczące z nadwagą i otyłością. Przyspiesza ona bowiem przemianę materii. Nieoczywiste zastosowania hiperbarii to wspomaganie leczenia nałogów, a także zaburzeń seksualnych. Korzyści terapii hiperbarycznej doceniają także sportowcy.

Nasycony tlenem organizm jest bardziej wydajny i gotowy do zwiększonego wysiłku fizycznego . Sesje w komorze pozwalają szybko wrócić do formy po kontuzjach, redukują zakwaszenie mięśni, zmniejszają poziom odwodnienia organizmu i poprawiają mikrokrążenie w skórze.

Zobacz również...

Evmedicus
TERAPIA HIPERBARYCZNA

Evmedicus
TERAPIA HIPERBARYCZNA

Gdzie jesteśmy?